Nápoje na hubnutí

Při potřebě snižování hmotnosti a jejím správném udržování je výběr vhodných nápojů velmi důležitý a bývá dost často podceňován.

Při procesu hubnutí lze využít hned několik nápojů, které mají celou řadu zdraví prospěšných účinků, které pomohou tělo lépe nastartovat a proces hubnutí urychlit. Mezi nápoje na chudnutie patří kromě vody, minerálky, neslazených bylinkových čajů i další nápoje, které můžeme zařadit do pitného režimu při hubnutí, jako například různé zeleninové a ovocné šťávy.

Pravidelnou konzumací zeleninových šťáv dodáváme tělu potřebné minerály, vitamíny a enzymy, čímž pomáháme nastartovat metabolické procesy, tělo regenerujeme a spalujeme tuky.

Mezi nejznámější a nejpoužívanější nápoj na hubnutí určitě patří citronová šťáva. Šťáva z citronů má velké spektrum účinků, reguluje tělesnou váhu, zlepšuje krevní oběh, pročišťuje játra a ledviny, snižuje vysoký krevní tlak a stimuluje produkci žluči. V našem organismu působí zásaditě, odstraňuje usazené soli z organismu. Tento nápoj se doporučuje pít každé ráno na lačno.

napoje na chudnutie

Další známým nápojem, který pomáhá při hubnutí je jablečný ocet, při jehož pravidelném užívání se zintenzivní spalování potravy, pročistí se organismus a podpoří se váhový úbytek. Dvě lžičky jablečného octa ve sklenici vody, dochucené dvěma lžičkami medu, vytvoří nápoj, který nám při pravidelném užívání již po pár  týdnech  přinese očekávané výsledky. Ocet rozmíchaný ve vodě lze také samozřejmě používat jako zálivku do salátů.

Dlouhá léta jsme slýchávali, že bychom měli omezit pití kávy kvůli škodlivosti kofeinu. Nyní ovšem čím dál častěji slýcháme, že v malých dávkách (jeden či dva šálky denně) pití tohoto nápoje má účinek zcela opačný, riziko cukrovky, kardiovaskulárních chorob a dalších civilizačních chorob naopak snižuje. Navíc tento nápoj pomáhá i při procesu hubnutí odbouráváním tuků.

Dalším nápojem podporujícím úbytek přebytečných kilogramů je syrovátka, velmi chutný nápoj, podobný mléku, neobsahující téměř žádný tuk. Naopak obsahuje lecitin, snižující hladinu cholesterolu, který pomáhá mimo jiné tuky odbourávat.  O syrovátce je známo, že ji používal už i Hippokrates v léčitelství k regeneraci střevní mikroflóry. Syrovátka je velmi chutný nápoj, podobný mléku, obsahující mnoho vitamínů a minerálních látek.

Takovýchto ovocných a zeleninových nápojů, bylinných čajů a dalších prostředků, které stimulují váhový úbytek je samozřejmě mnohem více.

Proces hubnutí můžeme také velmi zefektivnit a podpořit správným výběrem doplňků stravy.

Bližší informace si můžete pročíst např. na webu http://schudnihravo.sk/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *