Potřebujete novou matraci?

Rozhodli jste se pro nákup nové matrace a nejste si jisti, kde matraci pořídit? Máme pro vás několik zajímavých tipů.

Pokud máte v úmyslu pořídit si zdravotní matrace, které doporučují ortopedové, vybírejte si takové, které se skládají z přírodních materiálů, například kaučuku, koňských žíní, kokosových vláken, BIO pěny nebo mořské trávy. Jejich konstrukce se zaměřuje na kvalitní, dokonalou oporu těla, především páteře, což jistě oceníte jak při spánku v noci, nebo při odpočinku přes den.

Uvedeme si několik typů matrací, které bývají ortopedy doporučovány:

Zdravotní matrace z pěny

Tyto matrace bývají ortopedy často doporučovány. Mezi jejich tipy patří matrace s koňskými žíněmi nebo matrace Memory Comfort, jež velmi účinně ulevují při bolestech zad a kloubů. Jsou velmi pohodlné a dobře se na nich spí. Jejich výška je 20 centimetrů, což vyhovuje zejména seniorům, kterým umožňuje snadnější usedání, uléhání a následně i vstávání.

Matrace z paměťové pěny, bývá nazývána také jako „líná pěna“ nebo visko-elastická pěna, a to díky pomalému vracení do původního tvaru. Matrace z tohoto materiálu nevytváří protitlak, a tím brání vzniku proleženin, stabilizuje tělo v optimální poloze, vhodné pro spaní. Díky tomu se uživatel během spaní méně otáčí a mnohem klidněji spí. „Líná pěna“ je typ polyuretanové pěny, měnící svoji tvrdost v závislosti na teplotě, kdy se při kontaktu s tělesným teplem přizpůsobuje anatomii těla. Díky dokonalým vlastnostem líné pěny je nabízeno široké spektrum matrací, které dávají možnost vybrat si pro vás nejoptimálnější variantu tak, aby váš spánek byl klidný a především zdravý.

Pružinová matrace

Tato matrace je určena zejména pro osoby s vyšší váhou. Ortopedy bývá doporučována matrace Ergonomy plus, která má nosnost až 150 kilogramů. Obsahuje až 400 pružin, které jsou umístěny v taštičkách, reagujících samostatně na tlak těla dokážou rozložit tělesnou hmotnost takovým způsobem, abyste si během spánku či odpočinku opravdu odpočinuli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *