Výměna toneru

Pokud vlastníme tiskárnu, musíme čas od času řešit výměnu toneru nebo inkoustové náplně. V takové situaci potom začneme přemýšlet, jak vybrat ten správný toner, zda se máme rozhodnout pro originální, alternativní či renovovaný toner.

Tonerem nazýváme práškovou náplň, kterou používáme do laserových tiskáren. Tyto tonery mohou být naplněné černým nebo barevným práškem. Výhodou těchto tonerů je, že netrpí zasycháním.

Výrobci tiskáren bývají doporučovány samozřejmě tonery originální, tedy takové, které jsou vyrobeny stejnou společností, která vyrobila i příslušnou tiskárnu. Tyto tonery vykazují vysokou kvalitu a je zde garance, že budou s naší tiskárnou plně kompatibilní. Cena takového originálního toneru je ovšem vyšší než u tonerů alternativních, protože zde platíme nejen za kvalitu, ale i za značku.

Další možností je pořídit si toner renovovaný, který vzniká naplněním původního originálního toneru novým tonerovým práškem, čímž dojde k renovaci našeho toneru, který je tím připraven k dalšímu použití.

Poslední možností je nákup alternativního toneru, tzn. toneru, vyrobeného jinými výrobci. Tyto tonery se vyznačují levnější cenou při zachování kvality produktu. Je zde ovšem potřeba používat především kvalitní alternativní tonery, které nám dokážou nahradit tonery originální. Tím pádem je nutno nakupovat pouze od ověřených obchodníků či výrobců, kteří zaručují kvalitu svého zboží.

toner

Pokud se tedy rozhodneme pro neoriginální tonery, určitě bychom si tedy měli před nákupem vyhledat potřebné informace o společnosti, která dané produkty prodává a v neposlední řadě i recenze dalších zákazníků. Na internetu máme k dispozici dostatečné množství webových stránek společností, které se zabývají činnostmi v tomto oboru a rozhodně je tedy z čeho vybírat. Pro příklad můžeme uvést třeba společnost www.naplne.cz, která je v této oblasti velmi fundovaná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *